ستاره ایران المپیک ایرانی ایرانیان

ستاره: ایران المپیک ایرانی ایرانیان پارالمپیک بهرام رادان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث سکوت قاتل مادر و دختر در دادگاه

مردی که مادر و دختر سه ساله را کشته و جهت فرار از دست پلیس، صحنه‌سازی کرده بود، در برابر درخواست قصاص اولیای دم در جلسه دادگاه، سکوت کرد. او سپس در چند جمله کوت

سکوت قاتل مادر و دختر در دادگاه

سکوت قاتل مادر و دختر در دادگاه

عبارات مهم : ارتباط

مردی که مادر و دختر سه ساله را کشته و جهت فرار از دست پلیس، صحنه سازی کرده بود، در برابر درخواست قصاص اولیای دم در جلسه دادگاه، سکوت کرد. او سپس در چند جمله کوتاه گفت از خانواده مقتولان خجالت می کشد و حرفی جهت گفتن ندارد.

به گزارش جام جم، اول بهمن 92 آتش نشانی پایتخت از گازگرفتگی منجر به فوت دو نفر در ساختمانی مسکونی در خیابان زمزم پایتخت کشور عزیزمان ایران باخبر شد. اجساد متعلق به سمیه 24 ساله و دختر سه ساله اش شبنم بود. بررسی ابتدایی صحنه از فوت آنها بر اثر گازگرفتگی حکایت داشت.

سکوت قاتل مادر و دختر در دادگاه

پونه، دوست سمیه که با آتش نشانی و پلیس تماس گرفته بود به ماموران گفت: «امروز جهت مهمانی به منزل سمیه آمدم ولی هرچه در زدم، کسی جوابم را نداد. همزمان بوی شدید گاز به بینی ام خورد. ترسیدم بلایی سر سمیه و دخترش آمده باشد. در ورودی منزل را شکستم و هنگامی که وارد شدم، اجساد را روی تخت دیدم.»

با ثبت این اظهارات، کارآگاهان به ماجرای گازگرفتگی شک کردند و صحنه را مورد بررسی دقیق قرار دادند. آنها متوجه شدند فردی ناشناس در وقت اتفاق با سمیه قرار داشته و اقدام به پاره کردن شیلنگ گاز و دزدی پول و طلای او کرده هست. در ادامه پزشکی قانونی نیز علت فوت مادر و دختر را خفگی ناشی از فشار بر گردن و دهان اعلام کرد و مهر تأییدی بر وقوع جنایت زد. با فاش شدن ماجرا، کارآگاهان به بررسی پرینت تماس های سمیه پرداختند و ردپای مردی 27 ساله به نام سعید را پیدا کردند. او تحت تعقیب قرار داده شد و آخر سه سال بعد از اتفاق در شمال کشور دستگیر شد. سعید در ابتدا خود را بی گناه نشان داد ولی آخر به داشتن ارتباط پنهانی با سمیه و قتل اعتراف کرد و به زندان افتاد.

مردی که مادر و دختر سه ساله را کشته و جهت فرار از دست پلیس، صحنه‌سازی کرده بود، در برابر درخواست قصاص اولیای دم در جلسه دادگاه، سکوت کرد. او سپس در چند جمله کوت

صبح دیروز، جلسه محاکمه متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی محمدباقر قربان زاده برگزار شد. در ابتدا، پدر و مادر سمیه درخواست قصاص کردند. پدر شبنم نیز که در جلسه حضور نداشت، پیش از این درخواست قصاص خود را تقدیم دادگاه کرده بود. سپس سعید در جایگاه ایستاد. او که در وقت قتل متاهل بود و دو فرزند داشت، گفت: «من همه اتهامات قتل و دزدی را قبول دارم، ولی از اولیای دم خجالت می کشم جهت همین نمی توانم شرح ماجرا را تعریف کنم.»

سکوت متهم باعث شد تا مدیر دادگاه اعترافات قبلی او را در دادسرا بخواند. سعید در شرح ماجرا گفته بود: «مدت ها قبل از اتفاق با سمیه آشنا شده است بودم و به منزل اش رفت و آمد داشتمش. کمی که گذشت احتمال دادم با مردان دیگر هم ارتباط دارد. شب اتفاق به منزل اش رفتم و از او خواستم تلفن همراهش را بدهد. عصبانی شد و گفت تو چه کاره ای که می خواهی تلفنم را چک کنی؟

جر و بحث مان شد و من همان طور که روی تخت دراز کشیده بود، پتو را روی صورتش انداختم و گردنش را فشار دادم تا خفه شد. از سر و صدای زیاد، شبنم از خواب بیدار شد و به اتاق آمد. اول خواستم او را بخوابانم، ولی موفق نشدم. از وحشت لو رفتن با روسری، شبنم را هم خفه کردم. سپس به پذیرایی رفتم و از پشیمانی، گریه کردم، ولی در ادامه جهت این که قتل را یک اتفاق نشان دهم از آشپزخانه چاقویی برداشتم و شلنگ گاز را بریدم. سپس گوشی و مقادیری طلا به ارزش شش میلیون تومان را از کمد برداشتم و فرار کردم. من سمیه را خیلی دوست داشتم، ولی هنگامی که فهمیدم با دیگران هم ارتباط دارد، عصبانی شدم.»

سکوت قاتل مادر و دختر در دادگاه

سعید این اعترافات را پذیرفت و گفت: «من آشپز بودم و در وقت حادثه، دو فرزند چهارساله و 40 روزه داشتم. هیچ حرفی جهت گفتن ندارم و اتهاماتم را می پذیرم.» او در آخرین دفاع خود نیز سکوت کرد تا زنگ آخر جلسه به صدا درآید. حکم دادگاه بزودی صادر می شود.

واژه های کلیدی: ارتباط | دادگاه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs