ستاره ایران المپیک ایرانی ایرانیان

ستاره: ایران المپیک ایرانی ایرانیان پارالمپیک بهرام رادان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کشور عزیزمان ایران در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی صبر و تحمل نخواهد داشت / روحانی

رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه امروز دشمن های منطقه، استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیسم به دنبال توطئه افکنی و ماجراجویی تازه علیه ملت های منطقه هستند؛ بر ضرورت حف

کشور عزیزمان ایران در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی صبر و تحمل نخواهد داشت / روحانی

روحانی : کشور عزیزمان ایران در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی صبر و تحمل نخواهد داشت

عبارات مهم : اسلامی

رییس جمهور با اشاره به اینکه امروز دشمن های منطقه، استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیسم به دنبال توطئه افکنی و ماجراجویی تازه علیه ملت های منطقه هستند؛ بر ضرورت حفظ هوشیاری و ایستادگی شجاعانه ملت ها و کشورهای اسلامی در برابر توطئه های دشمنان، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح چهارشنبه، در دیدار مسئولان و عاملان نظام جمهوری اسلامی ایران، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان شرکت کننده در سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص)، امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت، گفت: قرن ها بشریت انتظار چنین روزی را می کشید و سالیان دراز مردم در میان زندگی خشن، جنگ، بی عدالتی، نخوت، غرور و تکبر در انتظار مولودی بودند که دعوت او به سوی وحدت، برادری، اخوت، تواضع و مهربانی در جامعه باشد.

کشور عزیزمان ایران در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی صبر و تحمل نخواهد داشت / روحانی

رییس جمهور افزود: مردم در آن شرایطی که جهل و خرافات بر اعتقادات آنها سلطه یافته بود و هر چه می درخواست کردند از معنویت آن وقت به اصطلاح درک کنند؛ از بت کده ها، معبدها و کاهن ها بود، در انتظار مولودی بودند که با عقل و بینش، خدای یگانه را معرفی و مکارم اخلاقی را تکمیل کند.

روحانی اظهار داشت: مردم در انتظار کسی بودند که با مردم شور و مشورت کرده و به آنها بگوید؛ گوش، دهان و چشم کسی در جامعه بسته نیست و همه می توانند، ولو از مخالفین سخنان را بشنوند ولی عالی ترین آن را برگزیده و به آن عمل کنند.

رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه امروز دشمن های منطقه، استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیسم به دنبال توطئه افکنی و ماجراجویی تازه علیه ملت های منطقه هستند؛ بر ضرورت حف

رییس جمهور با بیان اینکه همه در انتظار مولودی بودند که دنیا را با حکمت به موعظه حسنه و جدال احسن، دعوت کند و آن لیل سرمد را ضیاء و نور باشد، ادامه داد: مردم در انتظار مولودی بودند که بتواند جامعه انسانی را از انحراف و جهل، نجات دهد.

روحانی افزود: آن انتظار به آخر رسید و مولودی قدم در این دنیا گذاشت که با خبر به او نبوت، ختم شد و با دعوت و رسالت او راه اندیشه ورزی، علم و دانش، گشایش یافت و او پیش رو علم و اخلاق در جامعه بشری گشت.

رییس جمهور اظهار داشت: مولودی که نه تنها مردم دیروز جهان، بلکه همه مردم در امروز و آینده وام دار او هستند؛ گر چه پیامبری در این دنیا پا گذاشت که با نفَس او مُرده ای زنده نمی شد، ولی کتابی را جهت بشر آورد که همه مردگان را زنده و معنوی تازه بر کالبد بشر بدمد.

کشور عزیزمان ایران در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی صبر و تحمل نخواهد داشت / روحانی

روحانی خاطر نشان کرد: گر چه او پیامبری نبود که با عصایش سحر ساحران را باطل کند، ولی کلام و شیوه او جهت هر لحظه تاریخ سحر ساحران را باطل و اندیشه انحرافی را به زوال کشید؛ و گر چه او عمری میانگین داشت و 900 سال و هزار سال، عمر نکرد، ولی قرآنی را آورد که تا ابد چراغ هدایت انسان باشد.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه ما باید اخلاق، مشورت با مردم، تواضع، رحمت، عفو و گذشت را از پیامبر اسلام(ص)، بیاموزیم، گفت: پیامبر(ص) پیروز و فاتحی بود که در مکه بدون خون ریزی وارد شهر شد و این نخستین بار است که فاتح پرچم سفید اوج می آورد و به سرسخت ترین دشمنانش امن می دهد.

رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه امروز دشمن های منطقه، استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیسم به دنبال توطئه افکنی و ماجراجویی تازه علیه ملت های منطقه هستند؛ بر ضرورت حف

روحانی ادامه داد: این پیامبر رحمتی است که نه تنها مسلمانان، حتی کفار و دشمنانش به رحمت، عدالت و حکمت او ایمان داشتند و در روزهای سخت و ظلم، کفار هم از ظلم و بی عدالتی به او پناه می آوردند، آیا که او ملجأ همه بود و راه علم و دانش را به همه آموخت.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: پیامبر(ص) به ما آموخت نه تنها به پیران و موسپیدان باید احترام گذاشت، بلکه با کودکان نیز باید با احترام برخورد کرد و کمتر کسی می توانست در سلام دادن بر او سبقت جوید.

کشور عزیزمان ایران در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی صبر و تحمل نخواهد داشت / روحانی

روحانی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) پیروان همه ادیان را به همزیستی مسالمت آمیز دعوت می کرد، گفت: این همان چیزی است که می تواند نشانه یکسان جهت ادیان الهی باشد.

رییس جمهور گفت: همه می دانستند پیامبر(ص) اگر پیمانی ببندد، هرگز آن را نقض نمی کند، ولی اگر دیگران آن پیمان را نقض کنند، با قدرت در برابر آنها ایستادگی خواهد کرد.

روحانی افزود: پیامبر(ص) ایستادگی، مقاومت و دفاع را به همه یاد داد و در سایه قدرتی که به مردم داد، امنیت و ثبات را در بلاد اسلامی آن وقت ایجاد کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه پیامبر(ص) گر چه به سران دنیا خبر داد، ولی هرگز به دنبال کشورگشایی نبود و به هیچ کجا لشکرکشی نکرد، اظهار داشت: آنچه جهت پیامبر(ص) اهمیت داشت این بود که راه و پیامش باقی بماند و پیروان او به این راه و سیره عامل باشند.

روحانی با تأکید بر اینکه امروز بیش از هر وقت دیگر به سیره پیامبر اسلام(ص) نیازمند هستیم، گفت: یا رسول الله(ص)؛ امروز دست بیعت مجدد ما را بپذیر و با دست کریمانه و نگاه مهربانانه ات، به سرزمین این منطقه، مسلمانان و مشکلاتی که دنیا اسلام را فرا گرفته، نگاهی کن که این پرسشها چیزی جز فاصله گرفتن از راه قرآن، خبر و وحی تو نیست.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: امروز بعد از موفقیت های ملت های منطقه در مبارزه با تروریست ها و به جان هم انداختن آنها و مأیوس کردن گام به گام دشمن های این مرز و بوم، دشمن های به فکر توطئه افکنی تازه هستند و ما باید همچنان هوشیاری خود را در برابر دشمن های منطقه، صهیونیسم استکبار جهانی و آمریکا و اذناب آنها در منطقه حفظ کنیم.

روحانی افزود: آنها اکنون که می بینند تروریسم در منطقه راه به جایی نبرده، توطئه جدیدی را به راه انداختند و منطقه را تبدیل به انبار سلاح و باروت کرده و با بیت المال مسلمانان انواع سلاح ها را وارد منطقه کردند و هر روز مداخلات ارزش را در امور کشورهای منطقه زیاد می کنند.

رییس جمهور اظهار داشت: آن روز که سوریه در گرماگرم مبارزه و جنگ با تروریست ها در کشور خود بود آمریکایی ها به بهانه های گوناگون پایگاه های هوایی را در این کشور بمباران می کردند و هرگاه پیروزی نصیب ملت سوریه می شد، رژیم صهیونیستی به بهانه های گوناگون این کشور را مورد حمله و بمباران قرار می داد.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز دشمن های توطئه جدیدی را در برابر مسلمانان به راه انداختند و نشانه بزرگ آزادی قدس شریف را نشانه گیری کرده اند.

رییس جمهور تأکید کرد: قدس شریف متعلق به مسلمانان و فلسطین است و جایی نیست که کسی بخواهد در آن، در برابر افکار و احساسات مردم ایستادگی کند و این ماجراجویی تازه استکبار جهانی در منطقه است.

روحانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اگر چه به حمایت از ملت ها بپا خواسته و خواهان حل پرسشها از طریق مذاکره است و هرگز با جابجایی مرزها در منطقه موافق نبوده، ولی در برابر تجاوز استکبار نسبت به مقدسات اسلامی تحمل نخواهد داشت.

رییس جمهور ادامه داد: مسلمانان باید در برابر این توطئه بزرگ یکصدا ایستاده و مردم فلسطین، شجاع تر از گذشته در صحنه باشند.

روحانی با اشاره به اینکه کشورها و شرکت کنفرانس اسلامی امروز مسئولیت سنگینی در قبال مسأله قدس برعهده دارند، خطاب به مسلمانان دنیا و ملت های منطقه، گفت: راه نجات ما بیعت با پیامبر اسلام(ص) و اجرای سیره و احکام پیامبر(ص) و اسلام در زندگی است.

واژه های کلیدی: اسلامی | پیامبر | پیامبر | مسلمانان | حسن روحانی | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs